Lexis Dijital
Kısaca Google Harita Hizmetleri

Bir arama sonucu ilk önce çıkan Google yerel haritalardır. Sonuçlarda konuma en yakın, en popüler projeyi Google önermektedir.

Yardımcılarımız
  • Google
  • Özgün İçerikler
Image

Google Haritalar Nedir?

Bir arama sonucu ilk önce çıkan Google yerel haritalardır. Sonuçlarda konuma en yakın, en popüler projeyi Google önermektedir.  Etken olarak hareketli konumları ve organik aramalarda daha önce çıkarır. Arama sonuçları eklenir.

Google Haritaların Faydası

Faydası reklam tekniklerinden en önemlisi olarak ifade edilen virale tekabül etmektedir. Arayıcı, arama sonuçlarından çıkan harita konumlarından daha önce ziyarette bulunmuş arayıcı yorumları karşılaşmaktadır. Olumlu ise telefon bağlantısı yahut web sitesi ziyareti ile süreç devam eder. Aksi halde sonuçlarda daha sonraları çıkacaktır ve etkileşimin azlığından dolayı, ziyaret ve yorumu daha yüksek konumlar tavsiye edilecektir.

Google Haritalarda Nasıl Öne Geçebilirim?

Etkileşim, doğru ve/veya gerçek olmayan sahte hesaplardan yapılan yorumlardan sağlanamaz. Kurumsal kimlik baz alınarak sıra kaybı ile sonuçlanır. Google rehberlik seviyesi yüksek olan kişi, kurum ve/veya kuruluşların önerilerini daha öncelik gösterir. Referans ziyaretçilerin olumlu etkileşimi ile gerçekleşecektir. Yorumsuz haritalar kullanıcı etkileşimine girmediği gibi gelen ziyaretçi içinde olumsuz etki yaratacaktır. Olumlu optimizasyon ile sıralamada üst sıralamaya çıkmak mümkündür.

Google My Business hesabı, benim işletmemde oluşturduğunuz konumlarda, arayıcı değerlendirme yapabilsin diye görüş bildirme ekranı bulunmaktadır. Bu alanda konum ile alakalı arayıcının görüşleri ham puanlama hem de yorumlayarak bildirimde bulunabilmektedir. Bu alan analizi Google tarafından gerçekleştirilmektedir. Etkileri yine google tarafından bir başka arayıcıya sunulur. Onay merceği filtrasyonu düzenleme de yahut silme için kullanmaz. Böylelikle yorum hizmetinde organik olması önde bulundurulur. Aksi halde tespitinde anında silinebilir. Hesap askıya alınabilir.